Rašelina - skrytá energia v prírode

Blog categoryZdravie
Blog dateWed, Dec 07, 2022

Už starí liečitelia sa opierali o blahodárne účinky rašeliny. Moderná rehabilitácia a welness si nevie predstaviť neponúkať rašelinu do svojich procedúr. Súčasné zábaly z rašeliny v sebe spoja čistú prírodu s najnovšími materiálmi. Sú tak čistejšie, účinnejšie a menej priestorovo a časovo náročné aj preto sa stále radia medzi najpopulárnejšie kúpeľné procedúry. Tak isto si viete tieto procedúry užívať aj v domácom prostredí. Je to jednoduché. Uvoľnite životodarnú energiu v tisícročných rašeliniskách a vlejte si do žíl ich liečivú silu.

Rašelinový termofor

Rašelinový termofor sa používa k tepelnej terapii ako aj k terapii chladom. Rašelinový termofor je čistá rašelina zatavená vo fólii, opatrená bavlneným poťahom, ktorý má zabrániť tepelnému šoku po priložení na boľavé miesto. V porovnaní s bežnými termoformi, ktoré sú plnené vodou, poskytuje teplo a chlad oveľa dlhšie. Je určený na opakované použitie a dokonale priľne na telo.

Terapia teplom

  • používa sa v balneologickej terapii ako podporný prostriedok pri syndrómoch svalového preťaženia pri športe, pracovnom zaťažení a degeneratívnych procesoch pohybového ústrojenstva
  • pri teplote 40 - 43 ºC sa svalstvo uvoľní a regeneračná schopnosť organizmu sa zvyšuje
  • zvýšené prekrvenie povzbudí látkovú výmenu a podporí prirodzený proces liečenia

Terapia chladom

  • používa sa pri opuchoch, zápaloch, bolestiach hlavy, či na ochladenie počas horúcich letných dní
  • chlad tlmí zápaly, pretože znížená telesná teplota spomaľuje aktivitu zápalových mediátorov
  • pri terapii chladom najprv zareagujú cievy, svalstvo sa natiahne, čím sa zníži citlivosť na bolesť
  • pomáha pri bolestiach hlavy, migréne, horúčke alebo modrinách

Typy rašelinových termoforov

Ľadvinový

Používa sa na prehrievanie ľadvín, močového mechúra, bedrovej chrbtice a pomáha zmierniť menštruačné bolesti.

Krčný

Používa sa pri bolestiach krčnej chrbtice, ktorá patrí k najčastejším ťažkostiam pohybového aparátu. Je to daň za sedavý spôsob života. V oblasti krčnej chrbtice sa ukladá stres.

Rašelinová fľaša

Poskytne úľavu pri bolesti krčnej chrbtice, pri neakútnych a chronických ťažkostiach reumatického pôvodu, nezápalových bolestiach kĺbov, stuhnutí svalov, kĺbov, chrbtice.

Rašelinový vankúš

Používa sa pri bolestiach chrbtice, natiahnutom svalstve, stuhnutom krku, artróze, bolestiach žlčníka a pečene. Je vhodný tiež na žalúdočné a črevné ťažkosti, gynekologické bolesti či ischiase, pomáha k prekrveniu a uvoľňuje svalstvo.

 

 

 

Zdieľať: